UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
19 MAJA 2024 R.

• Dzisiejsze święto jest dopełnieniem Tajemnicy Paschalnej, przekazaniem jej w życie i działanie Kościoła. Duch Święty jest darem Chrystusa dla wierzących, jest życiem Kościoła i prowadzi nas do świętości.
  • Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na renowację organów w bazylice.
  • Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

• O 16:30 nabożeństwo majowe.
  • O 18:00 zapraszamy na ostatni koncert muzyczny pt. W cztery świata „struny”.
  • W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. O 7:25 wystawienie Najśw. Sakr. i różaniec. O 17:30 nabożeństwo majowe. Msze św. w bazylice o 6:30, 8:00 i 18:00.
  • We wtorek o 17:00 wystawienie Najśw. Sakr. i różaniec z Różami Różańcowymi Rodziców. O 17:30 nabożeństwo majowe. O 18:00 Msza św. w ich intencji.
  • W środę o 17:30 nabożeństwo majowe z modlitwą do św. Rity z Cascii, patronką spraw trudnych.
  • W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O 17:30 nabożeństwo majowe z modlitwą za kapłanów.
  • W piątek obchodzimy Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O 7:25 wystawienie Najśw. Sakr. i różaniec. O 17:30 nabożeństwo majowe.
  • W sobotę 16:00 Adoracja Najśw. Sakr. i okazja do spowiedzi św. O 16:30 nabożeństwo majowe. O 20:00 Apel Maryjny.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy oraz Dzień Matki ze szczególną modlitwą za nie na Mszy św. o 11:30.
  • Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach odbędzie się 26 maja. Z bazyliki wyruszymy o godz. 5:00.
  • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
  • Bogucka Rodzina dostępna jest z tyłu Bazyliki, a Gość Niedzielny w zakrystii. Jest również specjalny numer Gościa Niedzielnego – Gość Extra pt. „Święte Matki – Matki Świętych” w cenie 14 zł.
  • We wtorek o 18:45 zapraszamy parafian i przedstawicieli grup parafialnych na robocze spotkanie do kawiarenki przed tegorocznym Bożym Ciałem, którego procesja przejdzie przez osiedle Ścigały (ulicami: Markiefki, Żogały, Ścigały, Mieroszewskiego i do bazyliki).
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    • wtorek - wspom. św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.

DUCHU OGNIU DUCHU ŻARZE, DUCHU ŚWIATŁO DUCHU BLASKU, DUCHU WICHRZE I POŻARZE…”