Wielkopostne Kościoły Stacyjne

Wielkopostne Kościoły Stacyjne

BAZYLIKA W BOGUCICACH KOŚCIOŁEM STACYJNYM
6 MARCA 2024 r.

Począwszy od Środy Popielcowej w Archidiecezji Katowickiej można nawiedzać wielkopostne kościoły stacyjne. Liturgia stacyjna nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy w Rzymie papież odwiedzał poszczególne wspólnoty i celebrował tam Msze św. Tematem tegorocznych rozważań w czasie homilii w kościołach stacyjnych są słowa: „Błogosławieni miłosierni…”. Każdego dnia Wielkiego Postu, z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia będzie taki przebieg wydarzenia: 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; 18.00 Msza św. i ponownie adoracja i okazja do spowiedzi; 20.00 Koniec.

Pielgrzymi odwiedzający kościoły będą mogli zbierać pieczątki (w zakrystii w godz. 17-20) do specjalnie przygotowanych paszportów (które będzie można odebrać w kościołach stacyjnych). Uzupełnione i zeskanowane (zdjęcia) paszporty będzie można wysyłać na adres: duszpasterstwo@katowicka.pl do 6 kwietnia. Z nadesłanych paszportów będzie rozlosowana nagroda, którą jest pielgrzymka dla 2 osób do Włoch ze zwiedzaniem Rzymu.