Dekrety o odpustach

Odpusty w Sanktuarium Matki Bożej Boguckiej w Katowicach Bogucicach można uzyskać:

 

1. W święto tytułu bazyliki Liberiańskiej (5.08),

2. W święto tytułu naszego Sanktuarium (31.05),

3. We wszystkie uroczystości ku czci Matki Bożej,

4. W jednym dowolnie wybranym przez wiernego dniu roku,

5. Podczas pielgrzymki do naszego Sanktuarium,

6. W każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Aby uzyskać odpust zupełny należy nawiedzić nasze sanktuarium i uczestniczyć w nabożeństwie ku czci Maryi Panny lub przynajmniej pomodlić się indywidualnie przed obrazem Matki Boskiej Boguckiej, a także spełnić zwykłe warunki odpustu: odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego („Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”), przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania (brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu) oraz przyjąć Komunię świętą.