II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
28 LUTEGO 2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące płatności w parafii.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

• Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Rozważania rekolekcyjne poprowadzi o. Jarosław Wachowski OMI – misjonarz Ojców Oblatów na Koszutce. Zapraszamy na nauki ogólne i stanowe. Program rekolekcji znajduje się w gablocie, na tablicach pod chórem, na stronie internetowej parafii oraz w gazetce „Bogucka Rodzina”.
  • Gorzkie żale o 16:00 z kazaniem pasyjnym.
  • W środę 3 marca dziękujemy Bogu i Matce Najświętszej za tytuł Bazyliki naszego kościoła w 6. rocznicę ustanowienia.
  • W tym tygodniu obchodzimy liturgiczny pierwszy czwartek miesiąca z modlitwą za Ojca Św., biskupów, kapłanów, kleryków, siostry zakonne i modlitwą o nowe powołania do stanu duchownego. O 8:00 Msza Św. w intencji kapłanów naszej parafii, o 17:00 zapraszamy na wystawienie NS i adorację w ciszy. O 17:30 nabożeństwo powołaniowe, o 18:00 Msza Św. o nowe i święte powołania kapłańskie.
  • W piątek o 8:00 Msza Św. wynagradzająca za grzechy i w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i Droga Krzyżowa.
  • O 16:00 spowiedź dla dzieci. O 16:30 Msza Św. w intencji dzieci naszej parafii i dzieci po I Komunii Świętej. O 17:15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z modlitwą za zmarłych zalecanych. Zalecki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • Również w piątek na godz. 19:00 zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych na naukę przedchrzcielną do salki.
  • W sobotę o 8:00 Msza Św. wynagradzająca za grzechy i w intencji czcicieli Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy Św. nabożeństwo pierwszosobotnie.
  • W sobotę od 8:00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej do piątku włącznie.
  • W sobotę o 16:00 wystawienie NS i okazja do spowiedzi św. Spowiedź święta w czasie rekolekcji codziennie pół godziny przed Mszą Św. Już teraz zachęcamy do spowiedzi wielkopostnej.
  • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów za opał w naszych obiektach parafialnych.
  • W przyszłą niedzielę przed Bazyliką panie z Zespołu Charytatywnego przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  • Bogucka Rodzina dostępna jest z tyłu Bazyliki, a Gość Niedzielny w zakrystii.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    – czwartek – Święto Kazimierza, Królewicza
    – niedziela – III Niedziela Wielkiego Postu