VI NIEDZIELA WIELKANOCY
05 MAJA 2024 R.

• Wszyscy dążymy do świętości, ale potrzebujemy Pana Boga i dobrych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Każdy dzień, każde uczestnictwo w Eucharystii zachęca nas do miłości, która pochodzi od Jezusa Chrystusa. Jezusowa miłość jest „cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie działa obłudnie, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą”.
  • Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WŚSD.
  • Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

• Dzisiaj w naszej parafii uroczysty dzień Komunii Św. Dzieci z klas 3 przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do serca na Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30.
  • O 16:15 nabożeństwo komunijne i majowe.
  • O 18:00 koncert muzyczny pt. „Słowem i muzyką opowiedziane”. W programie m.in.: J. S. Bach, W. A. Mozart i inni.
  • W ramach białego tygodnia zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe o 17:30 i Msze św. wieczorne o 18:00.
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. W te dni po Mszy św. o 8:00 odmówimy modlitwy, litanię do Wszystkich Świętych i pójdziemy z procesją do krzyży: w poniedziałek przy bazylice od strony zakrystii, we wtorek od strony klasztoru sióstr Jadwiżanek, zaś w środę do krzyża misyjnego przy bazylice.
  • We wtorek o 8:00 Msza św. w intencji emerytów i starszych wiekiem parafian z modlitwą nowenny do MB Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie w kawiarence.
  • W czwartek odprawimy nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych przy figurze MB Boguckiej na os. Wajdy. Początek ok. 18:45.
  • Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Podczas najbliższych nabożeństw majowych przez modlitwę przygotujemy się na przyjście Ducha Świętego.
  • W sobotę o 16:00 Adoracja Najśw. Sakr. i okazja do spowiedzi św. O 16:30 nabożeństwo majowe. O 20:00 Apel Maryjny.
  • Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  • W przyszłą niedzielę o 18:00 w bazylice występ zespołu muzycznego VOŁOSI w skład, którego wchodzą muzycy ludowi oraz muzycy klasyczni. W programie muzyka autorska.
  • Bogucka Rodzina dostępna jest z tyłu Bazyliki, a Gość Niedzielny w zakrystii.
  • W czwartek 23 maja br. parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium w Rudach Raciborskich i do Raciborza. Koszt: 60 zł. Zapisy wraz z wpłatą w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Wyjazd o 8:00 z parkingu przy cmentarzu od ul. Podhalańskiej.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    • poniedziałek - ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA
    • środa - UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BPA I MĘCZ., głównego patrona Polski
    • niedziela - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

„PANIE DOBRY JAK CHLEB BĄDŹ UWIELBIONY OD SWEGO KOŚCIOŁA…”